Daržulis spaudoje

Marius

11/22/2021 1 min read

Ekologiškas daržovių ūkis

Išskirtinis ūkis Lietuvoje nuima 11 kartų daugiau derliaus

Publikuota: 2021-11-20 20:22 Emilija Breiterytė „Verslo žinios“

Salotą, kuri nei skoniu, nei išvaizda nesiskiria nuo įprastos, galima užauginti ir po virtuvės stalu. Toks buvo pirmas Mariaus Krutulio bandymas tėvų bute užauginti žalumyną jį apšviečiant LED lempomis.

Kauno rajone, Margavos kaime, įkurtas vienintelis Lietuvoje tokio dydžio vertikalusis ūkis „Daržulis“. Čia be pesticidų ar herbicidų auga bazilikai, petražolės, krapai, kiti žalumynai.

Skirtingai nuo tradicinio ūkio, vertikaliam nereikalingas didelis žemės plotas ar sunkioji technika, nes auginama patalpų viduje naudojant stelažų ar lentynų sistemą. „Uždaroje patalpoje pats valdai klimatą ir apšvietimą.

Nuo A iki Z viską kontroliuoji, nes nėra lauko sąlygų įtakos“, – kalba M. Krutulis, šiemet įkurtos MB „Daržulis“ direktorius. Europoje tokių ūkių jau yra Suomijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, kitose šalyse. Pavyzdžiui, netoli Londono centro yra įsikūrę „Growing Underground“ ir „Square Mile Farms“ ūkiai.

„Žmogus užeina, nusiperka tik ką nuimtų šviežutėlių salotų, grįžta namo ir suvalgo“, – apie vertikalius ūkius miestų centruose pasakoja M. Krutulis.

Straipsnį skaityti galite čia

MB Daržulis

+37067795079

info@darzulis.lt

Daržulis logo